Back to search

Cloud FinOps Analyst

Dołącz do Rite NRG jako Cloud FinOps Analyst!

Szukamy zmotywowanej osoby, która ma mnóstwo pomysłów na nowe, innowacyjne rozwiązania! Dołącz do zespołu odpowiedzialnego za obsługę i utrzymanie narzędzi operacji finansowych (FinOps).

Nasz partner specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań i standardów, które poprawiają jakość dźwięku i obrazu w różnych mediach, takich jak filmy, muzyka, gry, telewizja i streaming. Technologie te są powszechnie stosowane w kinach, urządzeniach elektronicznych, systemach nagłośnienia oraz platformach cyfrowych.

Twoje obowiązki będą obejmować:

  • Obsługa i utrzymywanie narzędzi FinOps w celu wspierania procesów zarządzania finansami, optymalizacji kosztów i alokacji zasobów.
  • Wsparcie zarządzania FinOps dla całej infrastruktury opartej na chmurze dla firmy.
  • Współpraca z różnymi grupami biznesowymi, aby zrozumieć ich konfigurację techniczną.
  • Analiza danych finansowych i raportowanie na temat możliwości, trendów i anomalii w zakresie oszczędności. Na podstawie analizy finansowej dostarczanie spostrzeżeń i rekomendacji interesariuszom biznesowym.
  • Ścisła współpraca z dostawcą narzędzi FinOps, aby opracowywać i wprowadzać najlepsze praktyki w postaci zautomatyzowanych przepływów pracy w środowisku dostawców usług w chmurze.

Wymagane kwalifikacje i umiejętności:

  • Doświadczenie w finansach; znajomość zasad zarządzania finansami i doświadczenie w analizie finansowej, budżetowaniu, prognozowaniu lub raportowaniu.
  • Znajomość technologii automatyzacji chmury: CloudFormation, Terraform, Ansible.
  • Znajomość narzędzi do zarządzania kosztami chmury: AWS Cost Explorer, AWS Budgets, AWS Trusted Advisor, Google Cloud BigQuery, Google Cloud Billing Reports lub Azure Cost Management + Billing.
  • Doświadczenie z narzędziami FinOps: CloudHealth, CloudCheckr.
  • Silne umiejętności rozwiązywania problemów, dbałość o szczegóły.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
  • Umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej w dynamicznym środowisku.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (poziom min. B2).

Mile widziane:

  • Certyfikat AWS Certified Cloud Practitioner.
  • Znajomość ITFM (IT Financial Management).
  • Wcześniejsze doświadczenie w wsparciu technicznym lub konsultingu.

To request a modification to this listing please email jobs@finops.org

  • Company: Rite NRG
  • Published: 27th May 2024
  • Closing Date: 27th July 2024
  • Country: Poland
  • Type: Full-time
  • Seniority: Entry-level Contributor
  • FinOps Certifications Required: None